Bota

Viktima nė jug tė Turqisė nga gjuajtja e predhės siriane

Bota Sot | 03.10.2012 17:55
Viktima në jug të Turqisë nga gjuajtja e predhës siriane

Zyrtarėt nė jug tė Turqisė thonė se njė predhė e gjuajtur nga vendi fqinj Siria, ka vrarė tė paktėn tre njerėz dhe ka lėnė tetė tė tjerė tė plagosur.

Abdulhakim Ayhan, kryetar i qytetit kufitar Akcakale, tha se kjo predhė ka goditur qendrėn e njė zone banimi.

Ky ėshtė rasti i fundit i dhunės nė Turqi qė nga fillimi i konfliktit nė Siri para 19 muajve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota