Fury para përballjes me shqiptarin, befason me një deklaratë - Bota Sot
Fury para përballjes me shqiptarin, befason me një deklaratë

Boksi

E enjte, 16 gusht 2018

Fury para përballjes me shqiptarin, befason me një deklaratë

Më: 22 maj 2018 Në ora: 11:08
Tyson Fury

Pritet rikthimi i boksierit britanik në ring, Tyson Fury, në fakt do të ballafaqoqohet me shqiptarin Sefer Seferi. Rikthimin Furyt pritet ta bëjë më 9 qershor ë Manchester Arena kundër Sefer Seferit.

Ai në një intervistë tha se, nuk kishte zgjedhje tjetër dhe për këtë arsye zgjodhi boksin, por synimi i tij pas boksit është që të bëhet mjek.

“E kam marrë këtë vendim disa vite më parë, që pasi ta ndërpresë boksin, do t’i përkushtohem mjekësisë dhe do të bëhem mjek, në mënyrë që t’i ndihmojë njerëzit”, ka thënë Fury për “The Sun”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test