Policia zvicerane kërkon ndihmën tuaj për arrestimin e Bardh Marku - Bota Sot
Policia zvicerane kërkon ndihmën tuaj për arrestimin e Bardh Marku

Zvicra

E premte, 23 shkurt 2018

Policia zvicerane kërkon ndihmën tuaj për arrestimin e Bardh Marku

Më: 19 shtator 2017 Në ora: 23:46
Marku Bardh

Policia zvicerane kërkon ndihmën e dëshmitarëve për arrestimin e Bardh Marku (42), i cili dyshohet për grabitje të shumta në Zvicër. Ai është 174 centimetra i gjatë dhe ka sy të kafta. Flet shqipen dhe italishten. Kushdo që e njeh dhe di vendndodhjen e tij le të paraqitet në numrin papagesë të policisë së St.Gallen 058 229 78 00, shkruan “Blick”.

Seria e dhjetrave vjedhjeve ka ndodhur mes Bad Ragaz SG dhe Unterterzen SG, ndërsa Bardhi mendohet se fshehet në rajonin mes Walenstadt SG dhe Murg SG. Krahas St. Gallen, ai kërkohet edhe nga kantonet tjera zvicerane.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test