Video - Bota Sot
E hënë, 18 qershor 2018
  • Tryeza shkencore kushtuar Ukshin Hotit (Drejtpërdrejt)

    Ka nisur tryeza shkencore “Mendimi politik e shkencor i Ukshin Hotit për zgjidhjen e çështjes shqiptare në kontekstin evropian”.

    Tryeza shkencore po mbahet në Shtëpinë e Kulturës në Krushtë të Madhe, ndërsa paraprakisht wshtw vizituar shtëpia muze e Ukshin Hotit.

    Tryeza organizohet nën patronatin e kryetarit të Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi dhe mbahet në 75 vjetorin e lindjes së profesorit Ukshin Hoti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test