Teknologjia

Apple pritet tė lėshojė nė treg produktin “Mini iPad”

Bota Sot | 23.10.2012 16:12
Apple pritet të lëshojë në treg produktin “Mini iPad”

Gjiganti amerikan i teknologjisė, Apple, pritet ta lėshojė sot nė treg njė produkt tė ri, njė version mė tė vogėl dhe mė tė lirė se iPad-i.

Pajisja do tė konkurronte me rivalėt Amazon dhe Google nė fushėn e kompjuterėve me ekrane mė tė vogla.

Apple nuk ka dhėnė detaje pėr pajisjen, por Mini iPad pritet tė ketė njė ekran afėrsisht 20 centimetėrsh, qė ėshtė gjysma e madhėsisė sė iPadit tė rregullt.

Ende nuk dihet asgjė as pėr ēmimin e kėtij produkti, por pritet qė tė jetė diku ndėrmjet 249 deri nė 399 dollarė.

Apple pritet ta prezantojė kėtė produkt sot nė njė ngjarje vetėm me ftesa, ne San Jose tė Kalifornisė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia