Teknologjia

HTTPS Everywhere 3.0 mbron tė dhėnat tuaja nga 3 000 uebfaqe

Bota Sot | 17.10.2012 11:08
HTTPS Everywhere 3.0 mbron të dhënat tuaja nga 3 000 uebfaqe

HTTPS Everywhere, qė ėshtė shtojca pėr shfletues qė i mban tė dhėnat tuaja qė tė mos bien nė duar tė gabuara, ėshtė pėrditėsuar pėr tė dyfishuar numrin e uebfaqeve qė mbėshtet.

Nėse nuk jeni duke e pėrdorur atė, ju duhet ta bėni njė gjė tė tillė. HTTPS ėshtė mjaft me rėndėsi nėse pėrdorni rrjete publike Wi-Fi dhe dėshironi tė mbroni veten nga vjedhjet e identitetit dhe pėrgjithėsisht ta mbani tė padėmtuar privatėsinė tuaj online.

Versioni mė i ri shton 1500 faqe mė tepėr, duke e bėrė numrin e pėrgjithshėm tė faqeve tė mbėshtetura nė afėrsisht 3000.

Siē duket nuk ka nevojė tė thuhet mė tepėr, apo jo?

Nėse jeni duke e pėrdorur atė, klikoni lidhjen e mėposhtme pėr ta pėrditėsuar atė dhe nėse nuk e pėrdorni, do t’iu kėshillonim qė ta provoni.

HTTPS Everywhere ėshtė njė shkarkim pa pagesė pėr Firefox dhe Chrome.

Klikoni kėtu pėr ta shkarkuar kėtė shtojcė. (PC World Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia