Teknologjia

Google shton mbi 400 000 km rrugė nė Street View

Bota Sot | 12.10.2012 14:23
Google shton mbi 400 000 km rrugë në Street View

Google sapo ka lanēuar pėrditėsimin mė tė madh tė Street View deri mė tani, duke shtuar mbi 400 000 km rrugė nga e gjithė bota nė koleksionin e tij tė hartave.

Pėrditėsimi rrit mbulimin e Street View nė shtete si: SHBA, Kanada, Britani e Madhe, Itali, Suedi, Danimarkė, Norvegji, Tajvan, Singapor, Tailandė dhe Makau.

Pėr mė tepėr, u prezantua edhe njė koleksion i ri nė disa shtete qė pėrfshijnė Afrikėn e Jugut, Japoninė, Spanjėn, Francėn, Brazilin dhe Meksikėn.

Pikat e reja tė Street View pėrfshijnė memorialin Chiang Kai-shek nė Tajvan, parkun Fort Canning nė Singapor, kėshtjellėn Elsinore nė Danimarkė, pallatin Catherine dhe manastirin Ferapontov nė Rusi, parkun Stanley nė Vankuver etj. (PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia