Teknologjia

Nvidia iu jep pėrdoruesve Linux njė Drajver Ekrani 304.51

Bota Sot | 02.10.2012 12:08
Nvidia iu jep përdoruesve Linux një Drajver Ekrani 304.51

Marrėdhėnia e Nvidia-s me sistemin e hapur Linux ndonjėherė ėshtė e tensionuar, si pėr shembull kur Linux Torvalds iu kthye Nvidias dhe lėshoi bomba-f nė ndėrtuesin e GPU-ve, pėr mungesėn e mbėshtetjes sė Linux.

Ėshtė ajo ēfarė ėshtė, dhe ngadalė, por me siguri, gjėrat po pėrmirėsohen.

Provat e kėsaj mund tė gjenden nė drajverin e ekranit mė tė ri 304.51 pėr Linux, i cila trajton njė bandė tė gjėrė ēėshtjesh dhe shton mbėshtetje pėr disa karta grafike.

Drajveri shton mbėshtetje pėr kartat grafike GeForce GTX 660, GTX 650, GT 645M, GTX 670MX, dhe GTX 675MX, ndėrsa heq shumė tė meta nė proēes. Ju mund ti shkarkoni drajverat kėtu. (PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia