Sporti

Kombėtarja U 19, shkel Belgjikėn, 3 me 1

Bota Sot | 15.10.2012 00:28
Kombëtarja U 19, shkel Belgjikën, 3 me 1

Kombėtarja U 19, e drejtuar nga legjenda e futbollit shqiptar Foto Strakosha, ka arritur sot njė fitore tepėr te ēmuar ndaj Belgjikės.
Pėr kombėtaren shqiptare ka shėnuar Gavazaj nė minutėn e 26-tė. Mė pas Kabashi me anė tė njė penalltie, ka shpėnė shirat nė 2-0 pėr ekipin tonė. Por, nuk ka shkuar shumė gjatė dhe nė minutėn e 79-tė shėnon Kabasele pėr skuadrėn belge.

Por, e menjėhershme ishte kundėrpėrgjigja e kombėtares tonė, ishte Shehaj qė ka shėnuar nė minutėn e 80-tė duke vulosur pėrfundimisht rezultatin e ndeshjes. Vlen tė theksohet se i gjithė takimi, ėshtė dominuar nga skuadra jonė, e cila kishte shumė raste pėr tė thelluar mė tej rezultatin.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti