Sporti

Prandelli me “dhimbje koke”, dėmtohet Buffon

Bota Sot | 14.10.2012 15:55
Prandelli me “dhimbje koke”, dëmtohet Buffon

Danimarka troket nė portat e “San Siros” pėr ndeshjen mė tė rėndėsishme tė eliminatoreve e Botėrorit Brazil 2014, por lajmet qė vijnė nga kampi i kaltėr nuk janė aq pozitive, sidomos pėrsa i pėrket atij qė duhet t’i vėrė drynin kuadratit tė kaltėr nė Milano, Gianluigi Buffon.

Portieri i kombėtares italiane ėshtė dėmtuar nė stėrvitjen e fundit dhe ėshtė nė rrezik pėr sfidėn e sė martės. Sipas stafit mjekėsor, gardiani i tė kaltėrve vuan njė bllokim muskular nė pulpėn e majtė.

Pėr momentin mjekėt e pėrfaqėsueses sė kaltėr nuk garantojnė prezencėn e tij nė fushė dhe vetėm nė momentet e fundit do tė mėsohet nėse portieri do tė jetė i gatshėm pėr tė zbritur nė fushė. gjithsesi njė lajm i mirė pėr Prandellin vjen pėrsa i pėrket rekuperimit tė Mario Balotellit.

Sulmuesi i City-t ėshtė stėrvitur me skuadrėn dhe duket se e ka kaluar tashmė gjendjen gripale, qė e kishte pėrfshirė pėrpara ndeshjes me Armeninė, ku Baloteli nuk mundi dot tė ishte i pranishėm nė fushė nė suksesin 3-1 tė Italisė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti