Mediale & Vip

“VIP Shpija” e sjellė Albana Osmanin nė Kosovė

Bota Sot | 21.10.2012 17:23
“VIP Shpija” e sjellë Albana Osmanin në Kosovë

Moderatorja e njohur e programeve televizive nė “Top Channel” do tė prezantojė kėtė edicion “Vip Shpija”, njė nga spektaklet e ndjekura nė Kosovė dhe Shqipėri, ku bėjnė “reality show” njerėz tė famshėm. Spektakli qė do tė transmetohet edhe nėpėrmjet plaftormės “Digitalb”. Sė pari ishte planifikuar tė prezantohej nga Jonida Vokshi, vajza e cila njihet edhe si imazh i kėsaj platforme. Por nuk dihet pse planet kanė ndryshuar, dhe nė vend tė Jonidės do tė jetė Albana ajo e cila nėpėrmjet rrjeteve sociale ka shprehur lumturinė e saj pėr prezantimin e kėtij formati, duke premtuar njėkohėsisht edhe cilėsi tė lartė gjatė kėtij edicioni. Albana do tė shpėrngulet kėshtu pėr tė jetuar nė Kosovė, pasi do t’i duhet tė jetė e angazhuar me provat, njohjen me banorėt e famshėm qė do tė hyjnė nė bashkėjetesė me njėri-tjetrin dhe elementet e spektaklit.

Ndėrkohė kanė mbetur vetėm pak ditė deri nė startimin e kėtij “reality show”, nė kėtė edicion tė tretė. Mediat kosovare e kanė cilėsuar kėtė herė “e treta e vėrteta” pėr “VIP Shpija”, duke komentuar se dy edicionet e kaluara, ndonėse tė mbushura me personazhe tė famshme kosovare, nuk arritėn tė sjellin suksesin e nevojshėm. Mė tej, nė kėto portale thuhet se pritet qė kėtė edicion tė ketė rritje tė cilėsisė dhe shikueshmėrisė pėr faktin e ndryshimeve qė janė bėrė. Fillimisht ky format do tė transmetohet nė platformėn “Digitalb” dhe “Ipko”.comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip