Mediale & Vip

Kim Kardashian pėr ditėlindje dėshiron iPhone 5

Bota Sot | 02.10.2012 21:30
Kim Kardashian për ditëlindje dëshiron iPhone 5

Ylli i reality show, Kim Kardashian, mė 31 tetor mbush plot 32 vjet. Ndėrsa, edhe pse nuk dyshon nė pėrzgjedhjen e mirė tė dhuratės pėr ditėlindje nga i dashuri i saj, Kanye West, starleti i sugjeroi nė mėnyrė indirekte se mė sė shumti do ta bėnte tė lumtur, po tė merrte si dhuratė njė telefon mobil iPhone 5, raporton "Female First".

“I dashuri im ka shije tė mirė, kėshtu qė unė nuk kam nevojė t’i tregoj se ēfarė tė mė blejė. Pėr dhuratėn e tij, me siguri se do t’i them: ‘Po, kjo ėshtė ajo qė unė dua’”, tha ylli.

Nė pėrzgjedhjen e reperit tė famshėm nuk ka dyshim, por ajo tregoi se ēka do ta kishte bėrė tė lumtur mė sė shumti.

“Mė pėlqen iPhone 5, kjo ėshtė ajo qė unė dua,” tha Kim.

Ylli i serisė "Keeping Up With The Kardashians" ditėlindjen e 32-tė do ta festojė me njerėzit e saj mė tė afėrt, pėr shkak se ajo nuk ėshtė nė humor tė mirė pėr njė ndejė tė madhe. Sipas saj, ndejat e ditėlindjes aspak nuk janė tė kėndshme.

Ndėrsa ditė mė parė mediat amerikane kanė raportuar se reperi amerikan, Kanye ka ndarė mėnjanė njė milion dollarė me rastin e ditėlindjes sė Kimit. Ka marrė me qira ishullin “Pine Cay” pėr argėtim, ndėrsa yllit tė famshėm do t’i japė si dhuratė njė ēantė tė markės "Prada", byzylyk me diamant rozė dhe fustanin "Channel". Kanye gjatė gjithė kėsaj kohe ėshtė pėrgatitur pėr ta entuziazmuar Kimin, sepse kjo ėshtė ditėlindja e parė qė e festojnė sė bashku. Kurse ajo do vetėm iPhone 5.comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip