Mediale & Vip

Shumė yje do tė kėndojnė pėr kujtim tė Whitney Houston

Bota Sot | 01.10.2012 14:45
Shumë yje do të këndojnë për kujtim të Whitney Houston

Whitney Houston do tė kujtohet nė koncertin e mbushur me yje tė muzikės, Grammy dhe do tė ndiqet nga prodhimi i njė albumi tė saj “Greatest hits” e njė seriali televiziv, teksa familja e kėngėtares ende pėrballet me vdekjen e saj tė papritur.
Celine Dion, Usher e Jennifer Hudson do tė jenė mes performuesve qė do tė njoftohen nga kompania Recording Academy pėr koncertin “We Will Always Love You: Pėrshėndetje e Grammy pėr Whitney Houston” qė do tė transmetohet nė rrjetin CBS mė 16 nėntor.
Koncerti njė orėsh do tė regjistrohet mė 11 tetor nė Los Angeles dhe do tė pėrmbajė gjithashtu intervista e filmime tė kėngėtares sė ndjerė, si dhe kujtime tė saj nga artistė tė ndryshėm.
Vdekja e Houston nė moshėn 48 nga mbytja aksidentale nė vaskėn e njė hoteli nė Beverly Hills pėrpara njė ceremonie tė ēmimeve Grammy nė shkurt, tronditi botėn e muzikės. Autoritetet vlerėsuan se vdekja e saj erdhi gjithashtu nga problemet e zemrės dhe pėrdorimi i kokainės, transmeton agjencia Noa.
Koncerti i veēantė nė televizion do tė koincidojė edhe me lėshimin mė 13 nėntor tė albumit variete “I Will Always Love You – The Best of Whitney Houston”, me 16 nga kėngėt mė tė njohura tė Houston dhe disa tė papublikuara mė parė, siē ėshtė dueti “I Look To You” me R. Kelly, njofton kompania RCA.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip