Maqedonia

Flamuri shqiptar, pėr disa minuta nė Kalanė e Samoilit

Bota Sot | 14.10.2012 20:30
Flamuri shqiptar, për disa minuta në Kalanë e Samoilit

Dje rreth orės 13 e 40 minuta, njė person i panjohur ka vėnė flamurin shqiptar nė njė nga shtyllat e hekurta nė Kalanė e Samoilit nė Ohėr dhe mė pas ėshtė larguar nga vendi i ngjarjes.

Me tė parė kėtė, i punėsuari 27-vjeēar, A. S., i angazhuar pėr shitjen e biletave pėr hyrje nė kėtė objekt monumental, ka lajmėruar policinė, ndėrsa e ka hequr menjėherė flamurin shqiptar.

Ai i ka thėnė Policisė se personi qė ka vėnė flamurin ka qenė i moshės rreth 20 vjeēe, i veshur nė tė zeza, me ēizme tė gjata e tė zeza dhe flokė tė shkurtra.

Policia ka marrė flamurin dhe ka lėnė atė nė Stacionin Policor nė Ohėr, ndėrsa ka ndėrmarrė masa pėr tė zbardhur rastin.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia