Flamuri shqiptar, për disa minuta në Kalanë e Samoilit - Bota Sot
Flamuri shqiptar, për disa minuta në Kalanë e Samoilit

Maqedonia

E martë, 30 gusht 2016

Flamuri shqiptar, për disa minuta në Kalanë e Samoilit

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 20:30

Dje rreth orës 13 e 40 minuta, një person i panjohur ka vënë flamurin shqiptar në një nga shtyllat e hekurta në Kalanë e Samoilit në Ohër dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Me të parë këtë, i punësuari 27-vjeçar, A. S., i angazhuar për shitjen e biletave për hyrje në këtë objekt monumental, ka lajmëruar policinë, ndërsa e ka hequr menjëherë flamurin shqiptar.

Ai i ka thënë Policisë se personi që ka vënë flamurin ka qenë i moshës rreth 20 vjeçe, i veshur në të zeza, me çizme të gjata e të zeza dhe flokë të shkurtra.

Policia ka marrë flamurin dhe ka lënë atë në Stacionin Policor në Ohër, ndërsa ka ndërmarrë masa për të zbardhur rastin.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test