Maqedonia

Qeveria e pėrqendruar nė projektet e saj

Bota Sot | 07.10.2012 15:48
Qeveria e përqendruar në projektet e saj

Qeveria ėshtė e pėrqendruar nė realizimin e projekteve tė saj dhe deri tani nuk ka asnjė nismė qė ajo tė vihet nė sprovė pėrpara qytetarėve.
Ky ėshtė qėndrimi zyrtar i Qeverisė, pas seancės sė votėbesimit tė sė premtes, kur Kuvendi ia dha mbėshtetjen dhe besimin pėrbėrjes aktuale qeveritare.
“Qeveria ėshtė e orientuar nė realizimin e projekteve dhe nėse dikush dėshiron tė sprovojė besimin e saj tek populli, ekzistojnė mekanizma konkret institucionalė qė mund tė ndėrmerren, kurse nė kėtė moment nuk ka akte dhe nisma tė tilla”, ka deklaruar zėdhėnėsi i Qeverisė, Aleksandėr Gjorgjiev.
Ai ka thėnė se problemet qė vijojnė nė skenėn politike kanė pėr qėllim t’i marrin energjinė dhe ta defokusojnė nga projektet e saj Qeverinė, por ka siguruar se asgjė nuk mund ta ndalė atė nė zbatimin e projekteve pėr tė cilat ėshtė zotuar.
Zėdhėnėsi ka rikujtuar mes tė tjerash se Qeveria po punon edhe nė pėrmirėsimin e legjislacionit zgjedhor, nė konsultim me tė gjitha partitė politike dhe grupet e punės.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia