Maqedonia

Tė premten duhet tė votohet besim i Qeverisė me nismė tė LSDM-sė

Bota Sot | 02.10.2012 21:25
Të premten duhet të votohet besim i Qeverisë me nismë të LSDM-së

Grupi i deputetėve tė LSDM-sė pasdite e shtroi nismėn pėr votimin e besimit tė Qeverisė. Sipas nenit 92 tė Kushtetutės, votimi pėr besimin e Qeverisė bėhet pas skadimit tė tre ditėve nga shtrimi i ēėshtjes pėr besim. Kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski seancėn e caktoi pėr tė premten paradite.

Lideri i LSDM-sė, Branko Cėrvenkovski tė shtunėn nė mitingun nė Manastir e paralajmėroi nismėn, ndėrsa sot nė konferencė pėr shtyp pas takimit me bllokun opozitar e konfirmoi. Shkaqet pėr shtrimin, sipas tij, janė konfrontimi dymujor midis partnerėve qeveritar VMRO-DPMNE dhe BDI, me ēka, siē tha, rrezikohen marrėdhėniet ndėretnike dhe integrimet e vendit.

Pėr herė tė fundit votimi i besimit tė Qeverisė ishte mė 7 qershor tė vitit 2007, kur kryetar i Parlamentit ishte Lubisha Georgievski, ndėrsa kryeministėr Nikolla Gruevski.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia