Rezultatet e pabesueshme të një transplanti fytyre - Bota Sot
Rezultatet e pabesueshme të një transplanti fytyre

Life style

E premte, 26 gusht 2016

Rezultatet e pabesueshme të një transplanti fytyre

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 12:47

Këto janë pamjet e pabesueshme të amerikanit 37 vjeçar, Richard Le Norris, që i është nënshtruar transplantimit më intensiv të fytyrës.

Norris, që u plagos në vitin 1997 gjatë një aksidenti me armë, shtatë muaj më parë tregoi se si ai kishte një fytyrë të re, me nofulla, dhëmbë e gjuhë të re pas një operacioni që zgjati plot 36 orë në qendrën mjekësore të Universitetit të Maryland.

Tani fytyra e tij duket thuajse normale dhe ai është i gëzuar që ecën mes njerëzve dhe askush nuk i hedh një shikim të dytë.

Më shumë se 100 mjekë punuan për rindërtimin e fytyrës së tij, të udhëhequr nga mjeku Eduardo Rodriguez.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test