Lifestyle

Rezultatet e pabesueshme tė njė transplanti fytyre

Bota Sot | 17.10.2012 12:47
Rezultatet e pabesueshme të një transplanti fytyre

Kėto janė pamjet e pabesueshme tė amerikanit 37 vjeēar, Richard Le Norris, qė i ėshtė nėnshtruar transplantimit mė intensiv tė fytyrės.

Norris, qė u plagos nė vitin 1997 gjatė njė aksidenti me armė, shtatė muaj mė parė tregoi se si ai kishte njė fytyrė tė re, me nofulla, dhėmbė e gjuhė tė re pas njė operacioni qė zgjati plot 36 orė nė qendrėn mjekėsore tė Universitetit tė Maryland.

Tani fytyra e tij duket thuajse normale dhe ai ėshtė i gėzuar qė ecėn mes njerėzve dhe askush nuk i hedh njė shikim tė dytė.

Mė shumė se 100 mjekė punuan pėr rindėrtimin e fytyrės sė tij, tė udhėhequr nga mjeku Eduardo Rodriguez.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle