Kinë, dragoi blu formuar me 900 tenda, rekord Guinness - Bota Sot
Kinë, dragoi blu formuar me 900 tenda, rekord Guinness

Life style

E diel, 28 gusht 2016

Kinë, dragoi blu formuar me 900 tenda, rekord Guinness

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 14:17

Një dragua blu i realizuar nga 900 tenda. E realizuar në Qingdao, në Kinë, gjatë Golden Beach Camping Festival, ai është mozaiku më i madh në botë, duke vendosur një rekord të ri botëror. Dragoi blu ka zënë një sipërfaqe rreth 3400 metra katrorë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test