Lifestyle

Futbolli i zjarrtė

Bota Sot | 11.10.2012 16:32
Futbolli i zjarrtë

Flitet shumė pėr Messi dhe Cristiano Ronaldo, por dy yjet e futbollit botėror nuk janė asgjė nė krahasim me kėta djem indonezianė tė cilėt luajnė futboll me topa zjarri.

Pėrgjatė 60 minutave, tė rinjtė godasin njė arrė kokosi qė ka ndenjur dy ditė nė benzinė para se t’i vihet flaka.

Ky lloj futbolli i rrezikshėm luhet nga skuadra me nga 5 lojtarė.

Loja ėshtė njė traditė qė lidhet me “pencak silat”, art marcial indonezian.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle