Lifestyle

Brazil, konkurs pėr tė pasmet mė tė mira

Bota Sot | 01.10.2012 13:31
Brazil, konkurs për të pasmet më të mira

Konkursi i bukurisė “Miss BumBum” zhvillohet ēdo vit nė Brazil dhe ēmimi nuk i shkon vajzės mė tė bukur, por asaj me tė pasmet mė tė mira.

27 tė reja marrin pjesė nė konkursin mė tė famshėm qė zhvillohet ēdo vit nė vendin latin.


Fillimisht bėhet seleksionimi duke e ēuar numrin e konkurrenteve nė 15. Kėto vajza janė finalistet qė udhėtojnė nė Sao Paulo nė muajin nėntor.


Vitin e kaluar modelja Rosana Ferreira fitoi kurorėn dhe ēmimin prej 4 mijė dollarėsh.

Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle