Pse duhet ta mbani çantën në krahun e majtë - Bota Sot
Pse duhet ta mbani çantën në krahun e majtë

Life style

E enjte, 16 gusht 2018

Pse duhet ta mbani çantën në krahun e majtë

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 14:38

Mirësjellja është shenjë e një kulture të mirë. Nëse dëshironi që të lini përshtypjen e duhur te njerëzit e tjerë, duhet t’i dini disa rregulla bazike të mirësjelljes.

Njëra nga këto rregulla që nuk duhet ta harroni, është ajo që çantën duhet ta mbani në krahun e majtë.

Në ndonjë ngjarje shoqërore, dora juaj e djathtë duhet të jetë e lirë.

Kjo për shkak se me dorën e djathtë i përshëndetni njerëzit dhe kështu gjithmonë do të jeni më të lirë apo gatshëm që t’u afroheni atyre.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test