Kronikė e Zezė

Gjyqtari Dehari hetohet nga prokuroria

Bota Sot | 21.10.2012 21:33
Gjyqtari Dehari hetohet nga prokuroria

Gjyqtari i Gjykatės sė Qarkut, Mejdi Dehari ėshtė duke u hetuar pėr ndryshimin e ditėlindjes sė tij. Ai kishte bėrė kėrkesė nė Ministrinė e Brendshme qė tė bėhej tre vjet mė i ri, pėr shkak se nė qershor do tė duhej tė dilte nė pension. Zyrtarisht, KGJK-ja qė nga ajo datė e konsideron si tė pensionuar Deharin, i cili nuk ėshtė as duke u paguar, por ėshtė duke vazhduar punėn nė Gjykatėn e Qarkut.

Njė nga gjyqtarėt kryesorė tė Gjykatės sė Qarkut nė Prishtinė ėshtė duke u hetuar nga prokuroria. Gjyqtari 65- vjeēar Dehari ėshtė bėrė me dosje, tė cilėn nė prokurori e ka dėrguar Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus