Kronikė e Zezė

“Vjeshta”, kapen 170 kg mariuanė

Bota Sot | 19.10.2012 17:10
“Vjeshta”, kapen 170 kg mariuanë

Gjirokastėr, policia shoqėron dy tė dyshuar

Policia e antidrogės nė Gjirokastėr ka sekuestruar njė sasi prej 170 kg marijuanė. Nė sajė tė operacionit tė koduar "Vjeshta" policia ka ndaluar drogėn nė aksin rrugor Vrisera- Gjirokastėr. Efektivėt ishin vėnė nė ndjekje tė automjetit fuoristradė me targa angleze qė prej Kordhocit. Drejtuesi ka braktisur mjetin nė Vrisera Llongo dhe ėshtė larguar me shpejtėsi. Gjatė kontollit nė fuoristradė droga u gjet e ndarė nė pako nė gjashtė ēanta. Policia realizoi menjeherė kontrollin e zonės dhe bėri tė mundur shoqėrimin e dy tė dyshuarve, njė nga Lazarati dhe njė nga Gjirokastra. Hetimet vijojnė pėr zbardhjen e plotė tė ngjarjes.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus