Kronikė e Zezė

Vlorė, 3 nė pranga pėr disa vepra tė ndryshme penale

Bota Sot | 13.10.2012 14:10
Vlorë, 3 në pranga për disa vepra të ndryshme penale

Mbrėmė, policia e Vlorės ka marrė njoftimin se nė fshatin Mallkeq tė Komunės Vllahinė dy persona tė pajisur me njė armė zjarri tip automatik i kanė dalė pėrpara shtetasit R. C. i cili po lėvizte me automjetin e tij, duke e kanosur, qėlluar me qytėn e armės si dhe mė pas kur ėshtė larguar kanė qėlluar nė ajėr e mė pas nė drejtim tė tij.

Menjėherė me marrjen e kėtij njoftimi ėshtė bėrė e mundur kapja dhe arrestimi nė flagrancė i shtetasve:Hasan Luan Sinaj, vjeē 21 dhe Flori Foto Kapaj, vjeē 23, tė dy banues nė fshatin Mallkeq tė Rrethit Vlorė.

Nga kontrolli i njė banese tė braktisur ku ata ishin strehuar pas ngjarjes u gjetėn arma e kryerjes sė krimit njė automatik mod. 56 (kallashnikov)si dhe nėj sasi bimėsh narkotike “kanabis sativa” tė cilat u sekuestruan nė cilėsinė e provės materiale.

Arrestimi i kėtyre shtetasve u krye pėr veprat penale “Kanosja”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armėve luftarake dhe municionit” , “Kultivimi i bimėve narkotike” dhe “Prishja e rendit dhe qetėsisė publike” tė kryera nė bashkėpunim.

Mbrėmjen e djeshme ėshtė arrestuar edhe shtetasi Fatjon Kastriot Islamaj, banues nė Vlorė. Ky shtetas mė datė 31.08.2012 dyshohet tė jetė autor i disa vjedhjeve tė ndodhur nė qytetin e Vlorės.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus