Kronikė e Zezė

Policia kėrkon tė dyshuarit pėr plaēkitjen e bankės nė Hajvali

Bota Sot | 09.10.2012 18:39
Policia kërkon të dyshuarit për plaçkitjen e bankës në Hajvali

Policia po i kėrkon tė dyshuarit pėr grabitjen e armatosur nė filialin e Bankės Ekonomiken nė fshatin Hajvali tė komunės sė Prishtinės. Siē ėshtė raportuar, mė tetor 2012, tre persona tė dyshuar tė maskuar dhe tė armatosur me armė tė gjata nėn kėrcėnimin e armėve, kanė arritur tė grabisin rreth 1200 euro para tė gatshme.

Personat e dyshuar janė larguar nga vendi i ngjarjes me veturėn e cila me herėt ka qenė e lajmėruar si e vjedhur. Hetuesit policor tė rajonit tė Prishtinės, pas ndėrmarrjes sė njė varg veprimesh operative dhe hetimore kanė ngritur dyshimin e bazuar se dy nga personat e pėrfshirė nė rast janė filmuar nga njė kamerė sigurie, filmime dhe foto kėto qė shihen nė foto.

Policia kėrkon bashkėpunimin e tė gjithė qytetarėve dhe institucioneve qė nė ēfarėdo
rrethane tė gjithė ata qė kanė informacione lidhur me identitetin, vendndodhjen apo ēfarėdo informacioni tjetėr lidhur me kėta tė dyshuar, ta njoftojnė policinė nė numrin 192.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus