Kronikė e Zezė

Arrestohet nė Prishtinė njė person i dyshuar pėr grabitje

Bota Sot | 09.10.2012 17:49
Arrestohet në Prishtinë një person i dyshuar për grabitje

Sot rreth orės 10:00, hetuesit policor tė stacionit tė veriut nė Prishtinė, kanė arrestuar njė person si tė dyshuar pėr grabitje.

Rasti ka ndodhur mė 7 tetor 2012 nė Prishtinė, saktėsisht nė rrugėn “Nuhi Berisha”, ku dy persona tė dyshuar pasi e kanė ndaluar viktimėn (femėr), i kanė grabitur nga qafa zinxhirin e arit (nė vlerė rreth 500 euro).

Pas njė pune intensive, hetuesit policor kanė arritur tė identifikojnė dhe tė arrestojnė tė dyshuarin G. M, i mitur, shtetas i Kosovės.

I njėjti ėshtė dėrguar nė qendrėn rajonale tė paraburgimit nė Prishtinė, ku aktualisht hetuesit po kryejnė tė gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me rastin nė fjalė para se rasti t’i kaloj gjykatės.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus