Kronikė e Zezė

Burri vret bashkėshorten nė prag tė divorcit

Bota Sot | 06.10.2012 21:19
Burri vret bashkëshorten në prag të divorcit

Bashkėshorti vret mizorisht gruan nėn efektin e alkoolit.
Kjo ishte ngjarja e rėndė e shėnuar sot nė mbrėmje nė Laprakė, kur shtetasi Edmond Doku, 45 vjeē ka qėlluar me thikė pėr vdekje bashkėshorten e tij, Rolanda Doku, 36-vjeē.

Nga hetimet paraprake tė policisė dyshohet se burri ka qėlluar disa herė me thikė bashkėshorten nė gjendje tė dehur. Mėsohet se ai kishte konsumuar alkool para se tė ndėrmerrte veprimin fatal.
Bashkėshorti ėshtė arrestuar dhe ėshtė shoqėruar nė komisariatin mė tė afėrt tė policisė.

Mėsohet gjithashtu se ēifti Doka ishte nė prag divorci. Ata ishin regjistruar nė Gjykatė pėr t’u divorcuar, dhe madje gruaja ka qenė pėr njė periudhė kohe nėn mbrojtjen e policisė. Policia bėn tė ditur se Rolanda Dokut i kishte pėrfunduar afati i urdhrit tė mbrojtjes prej pak ditėsh. Ka qenė ky momenti qė burri ka shfrytėzuar pėr t’i marrė jetėn gruas sė tij, pėr tė cilėn mėsohet se dhunohej vazhdimisht nga bashkėshorti.

Ēifti kishte vazhdimisht mosmarrėveshje dhe kjo pėr shkak tė kushteve tė vėshtira ekonomike qė ndodhej familja Doka.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus