Kronikė e Zezė

Nė pranga 25 vjeēarja e cila lindi nė shtėpi dhe heq qafe pjellėn e saj

Bota Sot | 03.10.2012 21:52
Në pranga 25 vjeçarja e cila lindi në shtëpi dhe heq qafe pjellën e saj

Ka pėrfunduar nė pranga 25 vjeēarja e cila lindi nė shtėpi dhe e hoqi qafe pjellėn e saj duke e mbyllur nė njė zarf plastik dhe e fshehu nė dollap.

Policia gjeti trupin e vogėl tė bebes nė shtėpinė e 25 vjeēares nė Massafra, ndėrsa nėna vrasėse u shtrua nė spital si rrjedhojė e hemoragjisė pas lindjes.

Gjithsesi do tė jetė ekspertiza ajo qė do tregojė nėse bėhej fjalė pėr njė abort spontan, apo njė lindje tė stimuluar nga gruaja ndėrsa foshnja e cila peshonte 2.5 kilogramė sipas mjekėve i kishte tė gjitha mundėsitė pėr tė mbijetuar.

Gruaja kishte shkuar fillimisht nė spital por nuk kishte treguar pėr lindjen qė kishte kryer nė shtėpi, por mjekėt e kuptuan direkt ēfarė kishte ndodhur dhe njoftuan policinė ku dhe u gjet bebja e “paketuar”, nga ku u hodh dyshimi se gruaja nuk e donte atė, pavarėsisht se kishte edhe dy fėmijė tė tjerė.

Ngjarja e rėndė ka ndodhur nė Taranto tė Italisė, ku gruaja shkoi nė spital si rrjedhojė e hemoragjisė, ndėrsa fshehu nė mėnyrė kategorike faktin se kishte lindur, por gjatė kontrollit nė apartament u gjetėn gjurmė gjaku dhe fetusi i pajetė i mbyllur nė dollap.

Gruaja u pyet vazhdimisht nėse kishte lindur apo abortuar, por ajo nuk dha asnjė informacion.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus