Kronikė e Zezė

Aksidenti nė Lushnje, pranga autorit

Bota Sot | 02.10.2012 17:50
Aksidenti në Lushnje, pranga autorit

Policia e gjen tė fshehur nė njė kasolle, dėrgohet nė spital

Autori i aksidentit tė ndodhur mbrėmjen e sė hėnės nė Karbunarė tė Lushnjės, me pasojė vdekjen e dy personave dhe plagosjen e dy tė tjerėve ėshtė arrestuar nga policia lokale. Altin Nezha 41 vjeē u gjet i fshehur nė njė kasolle bagėtish nė stan Karbunarė tė Lushnjes, nė njė gjendje tė traumatizuar dhe pėr kėtė arsye ai ėshtė dėrguar menjėherė nė spital.
Viktimat e kėtij aksidenti rrugore u janė Tomorr Nezha 30 vjeē dhe Ermir Daja 25 vjeē, kurse tė plagosurit Esmeralda Visha 20 vjeēe dhe Ergest Nezha 30 vjeē. Sipas policise automjeti tip “Audi” me targa AA 310 EL ėshtė pėrplasur me dy motorra nė tė cilėt udhėtonin nga dy persona. Drejtuesi i mjetit qė shkaktoi aksidentin Altin Nezha ishte larguar nga vendngjarja, por vetėm 200 metra me larg nga vendi i ngjarjes mjeti i tij ėshtė pėrplasur nė njė urė. Pėr kėtė arsye ai e braktisi makinėn dhe fshihet ne stanin e bagėtive derisa gjendet nga policia.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus