Kronikė e Zezė

Enver Sekiraēa mund tė bėhet dėshmitar bashkėpunues

Bota Sot | 02.10.2012 17:00
Enver Sekiraça mund të bëhet dëshmitar bashkëpunues

Enver Sekiraēa mund tė bėhet dėshmitar bashkėpunues pėr veprimtarinė kriminale nė Kosovė, pjesė e sė cilės besohet se ka qenė edhe vetė. Si i tillė po trajtohet nga autoritetet e EULEX-it.

Sekiraēa po mbahet nė njė pavijon brenda Burgut tė Dubravės, nė tė cilin mbahen dėshmitarėt bashkėpunues dhe dėshmitarėt e dėnuar. Atje ėshtė dėrguar tė premten, disa orė pas arrestimit. Autoritetet kosovare nuk dinė pėr kėtė veprim tė njė prokurori tė EULEX-it, i cili po i kryen hetimet.

Burime brenda procesit kanė Sekiraēa ka ēka tė tregojė nė mėnyrė tė veēantė pėr Policinė e Kosovės dhe pėr pėrvojėn e tij si i burgosur nė njė kamp tė UĒK-sė.

Komentet

Komente (12) | Kthehu

mendimi im.. si q i lexova disa komente. jam prishnas. jetoj ne sweden. per enverin. e din ghith prishtina se si ju ka qit haraq studentave para luftes. pastaj gjat luftes u arrestu nga UQK. dhe nje kusheri i dajve te vet qe esht nga sekiraqa. ish komandant nuredin ibishi. e ka lirar nga burgikampi i UQKs i cili ka qen .pas lirimit te enverit. ata 3 pjetasar te UQK qe ekan arrestu enverin. e hjekun uniforem e UQKs dhe shkojn ne shpi- me qfar mundi e kan nxan te gjall enverin dhe e liruan. u flitke ne prishtin se enveri dhe naimi qeli po gjuhen po spo mundet me vra njeri tjetrin aty ka qen vet te bajn fam kurse sa per triumf rizen. te ndjerin. i cili enveri i maroi shtepin njerit nga vrarsit. vetem se ta vran triumf rizen. tash shpresj pasi esht ne eulex. ata e denojn siq esht mas keqti. denim perjetshem. keto fjal qe i shkrova jan jo pralla. po 100% ju pershendes gjithve kaloni mir pa kriminela.ne kosov

tigri-sweden @ 06/10/2012 20:45

Emore SHaban Arusha PLAK PO PO QUFURRAK HALA SJAM BA veq nashta bahna E ti more kush te lyp .........

PLAKU @ 04/10/2012 17:57

O PLAK-gjufurrak po qka po ja futi kot tregona se te garantoj fille per pe kam mete tregu pa ja fut kot veq kam me ja fut pernjime...

SHABAN ARUSHA @ 04/10/2012 17:18

OTUNGJAT JETA TE GJITHEVE E SIDOMOS QIT SHABAN ARUSHEN PO DU META BA NIT VETNE ADIN ME KQYR FALL FILGJON QE PI DIN KREJT SENET A VEQ PO JA FUT KOT

PLAKU @ 03/10/2012 20:54

o ti sh.arusha po pse po hin llugave ky u dresu ne serbi ky eshte udb qka jon keto pollavra mas nuk e nje veq ke ni se egzisto nifar enveri

karrameli @ 03/10/2012 11:27

Per Shaban Arushen: Njerzit qe pasurohen mbrenda nates atdhetar nuk munden me qene, nga se keta njerz nuk jan pasurue me pasuri te kombeve tjera dhe me pasuri te shteteve tjera. Keta njery e kan vjedh popullin e vete, andaj si hajdut te pasurise se shtepise se vete, atdhetar nuk ja por jan tradhetar, Tradhetarin e vrfet tradhtija e tije. Koha eshte qe keta haramxhi qe vjedhin popullin e vete ta japin llogari. Se si dhe kur e sjell shkakun HARAMI nuk dihet. Ka miundesi qe Sekiraqa edhe eshte trajnue diku qe te deshmoj, por se Sekiraqa ka shpetue ne saje te RYSHFETIT nuk ka dyshim, se kush e ka hanger RYSHFETIN e nuk e ka hanger Sekiraqen, tash ai do te perballet para drejtesise. Kushdo qe te jete ja paft hajrin, nga se ispas teje Tradhetarin duhet denuar qoft nevoja edhe me vdekje, e jo me ja plaqkit pasurin, me bashkepunue nje kohe me te, me e shtrydh si limonin, e ne fund me e hudh ne plehurina, nga se vetem plehrat bashkepunojne me plehurina.

qendra @ 03/10/2012 08:29

EV PASHA MIXHEN THOJN NJI FJAL KADAL BEG SE KA HENDEK. QKA TE MJELLSH KI ME KORR. PO DIQKA POM HABIT QYKY FAR SHABAN ARUSHA. SPO MUJ ME DIT A ASHT FEMEN A MASHKULL. SE ARUSHA ASHT FEMEN E ARUSHANI MASHKULL. PASTAJ ISH KREJT MEN TONA SENET PO I DITKE. E SIDOMOS PO I DIKE KREJT SE KUSH ISH KON E KUSH ASHT SHPIUN I SERBIS. A THUE KAH PO I DITKA KREJT SE KUSH JAN SHPIUNA. PO NASHTI VET ASHT BASHKPUNTOR I SERBIS E PO I NJIFKA TE TON SHPIUNAT SE MOS ME KON QYSH KA ME I NJOFT KREJT SHPIUNAT E SERBIS. E MORI ARUSH MERRU MA SHUM ME VETVETEN E MOS U MERR ME TE TJERT.SE SECILI PERGJIGJET PER AT QE KA BO.

hajdari @ 02/10/2012 23:23

Krimineleve po u vie fundi ne menyren ma te turpshme si serrbeve.

haliti @ 02/10/2012 22:59

Pershendetje ky kriminel ka ber Specjalizim ne Serbi e tash sigurisht Hashimi garanton per ta se kusht e ka mej ndihmu me nej ne pushtet se aty e ka edhe uken e zi, mafija kysmet po e shkreton kosoven me ka krejt deri kur europa plak e din.

ZOGU @ 02/10/2012 22:28

ATEDHEU tu rrit nera i nerum.Ju e keni permend edhe Agim Zogajn te cilin e kam noft shum mir ky ka kjen djali i Irizit dhe i nenes Sevdie nga fshati Divlak e kMalisheves.Kte e tradhtun sherbtort e Eulexit ne bashkpunim me dis shqipfols dhe ne fund shkoi si qeni ne rrush.Zogaj ka kjen trim dhe luftar shum i fort,per dallim Ky far Udbashi ky esht kopil dhe kan me ja pa sherrin shum njerz ne Kosov.Klmku do qe jeni shaban Arusha ne fshatin Gramaqel per nji vizit te shkurter.

SHABAN ARUSHA @ 02/10/2012 19:39