E Rrallë! Kjo është një pikturë reale e Skënderbeut në një kampin e tij ushtark në Shqipëri - Bota Sot
E Rrallë! Kjo është një pikturë reale e Skënderbeut në një kampin e tij ushtark në Shqipëri

Historia

E premte, 23 shkurt 2018

E Rrallë! Kjo është një pikturë reale e Skënderbeut në një kampin e tij ushtark në Shqipëri

Më: 12 nëntor 2017 Në ora: 18:10
Në Kampi i Betejës ku Gergj Kastrioti – SKËNDERBEU refuzonë kërkesen e ambasadorëve të Venedikut, Hungarisë dhe të Papës për armë pushim me Osmanët.. FOTO: Archile Torolveli

Kjo është një pikturë reale e cila ishte gjetur në shtetpinë e tij në Romë nga gazetari i njohur arbëresh Archile Torolveli në viin 1912, shkruan fmimages.

Përshkrimi i pikturës: Në Kampi i Betejës ku Gergj Kastrioti – SKËNDERBEU refuzonë kërkesen e ambasadorëve të Venedikut, Hungarisë dhe të Papës për armë pushim me Osmanët. 

Gjergj Kastrioti Skenderbeu, nuk i nënshtrohej askujt pa marrë parasysh forcën e shteteve dhe perandorive.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test