Baras, “shtyhet” festa e titullit për PSG-në

Më: 27 prill 2024 Në ora: 23:21
Le Havre feston

Paris Saint-Germain ngec në barazimin 3:3 ndaj Le Havre në javëne 31-të të Ligue 1, ndërsa tashmë i duhet të presë ndeshjen e Monaco-s,për të vulosur matematikisht titullin kampion.

Sfida e luajtur në “Parc des Princes” rezultoi shumë e luftuar, me miqtë që gjetën të parët rrugën drejt rrjetës.

Operi zhbllokoi sfidën në minutën e 19’, teksa Barcola barazoi për PSG-në në minutën e 29’.

Pjesa e parë u vulos nga Ayeë, që shënoi golin e dytë për Le Havre në minutën e 38’.

Në fraksionin mbyllës nga të dyja skuadrat u shënuan edhe tre gola të tjerë. Toure shënoi nga pika e bardhë e penalltisë golin e tretë të Le Havre në minutën e 61’.

Ndërsa në minutën e 78’ Hakimi kaloi mbrojtjen e miqve dhe shënoi golin e dytë për PSG-në, duke rihapur sfidën.

Takimi u vulos në minutën e 90+5’ me Ramos qëbarazoi për PSG-në, duke i dhënë një pikë nga kjo përballje.

Pas javës së 31-të të Ligue 1, PSG-ja kryeson me 70 pikë, teksa Le Havre renditet në vend të 15-të me 29 pikë.