Ronaldo spektakolar

Më: 24 nëntor 2023 Në ora: 23:05

Ishte nje mbrëmje plot gola që hapi javen e katërmbëdhjetë të Ligës Saudite: bie në sy suksesi i Al Nassr-it të Cristiano Ronaldos, i cili shënoi edhe një dygolësh në 3-0 me të cilin verdheblutë shkatërruan Al Akhdoud, duke e ngritur veten në 34 pikë. në renditje, -1 prapa liderit Al-Hilal dhe me një ndeshje më pak.

Duhet nënvizuar bukuria e 3-0, goli i dytë i mbrëmjes i CR7, një top prej të paktën 30 metrash, i cili tashmë është një kandidat për golin e vitit për Arabinë Saudite.

Tani jane 15 gola ne 13 ndeshje per Ronaldon qe sonte ne 3 minuta me dopiete vendosi sfiden.

Mënjanë CR7, duhet theksuar suksesi i jashtëzakonshëm i Al Taee: në minutën e 92-të rezultati i ndeshjes kundër Al-Raed i pa mysafirët në avantazh 3-1, por një treshe përrallore nga vendasit në kohën shtese i dha Al Taee një sukses të papërsëritshëm ne minuten e 100-te.