Leipzig mbetet me zero në kolonën e fitoreve

Më: 20 gusht 2022 Në ora: 21:08

Leipzig nuk ka mundur sërish të gjejë rrugën e fitores edhe pas ndeshjes së tretë në Bundesliga.

Këtë herë ishte Union Berlin që i mposhti në shtëpi me rezultatin 2-1, teksa vendasit shënuan dy gola të shpejtë në pjesën e parë me anë të Siebatchau dhe Becker respektivisht në minutat 32 dhe 38.

Union Berlin e menaxhoi më së miri avantazhin e dyfishtë deri në minutëhn e 83-të, kur miqtë shkurtuan diferencat me anë të Orban.

Gjithsesi, goli i Leipzig shërbeu sa për statistikë pasi tre pikët shkuan në llogaritë e Union Berlin që shkon në kuotën e shtatë pikëve në vendin e dytë të Bundesliga pas Borussia Monchengladbach.

Nga ana tjetër, Leipzig mbetet me vetëm dy pikë në tabelën e klasifikimit, ende pa gjetur rrugën e fitores ndërsa mban vendin e 11-të.