Renova të martën kthehet në Tetovë, trajneri Osmani i kënaqur me punën në Ohër

Më: 30 janar 2022 Në ora: 14:55

Klubi i futbollit Renova që drejtohet nga trajneri Qatip Osmani është duke i zhvilluar seancat e fundit stërvitore të fazes së dytë  të përgatitjeve  në Ohër, kështu deri të martën  kur ekipi do të kthehet në Tetovë dhe do të zhvilloje fazën finale të përgatitjeve deri më 13 shkurt  kur edhe fillon pjesa e dytë e kampionatit në Ligën e Parë.

Renova  të shtunë zhvilloi ndeshjen e katërt kontrolluese  me skuadrën e Voska Sport  e cila përfundoi  me fitoren e lartë të “gjipspunuesëve” me rezultatin  4:0.

“Jam i kënaqur me angazhimin e të gjithë futbollistëve si në seancat stërvitore  ashtu edhe në ndeshjet kontrolluese. Fatmirësisht ditëve  të fundit nuk kemi pasur  asnjë futbollist të lënduar apo të griposur që na ka lehtësuar në realizimin e plan-programit  tone.

Të marten kthehehmi në tetovë ku do ta zhvillojmë fazën  finale të përgatitjve, ndërsa më 5 shkurt do të luajmë edhe ndeshjen e fundit kontrolluese kundër Teteksit në Tetovë. Me një fjalë mendoj se të përgatitur do e presim fillimin e pjesës pranverore të kampionatit”, -  tha për Klan Maqedoni trajneri Qatip Osmani.

Renova edhe në ndeshjen e dytë kontrolluese kundër Voska Sport me lojë të mire u dallua boshnjaku Amir Kahrimanoviq i cili pritet të jetë ndihmesë emadhe ekipit në pjesën pranverore të kampionatit.

Ndryshe për ekipin e Renovë fitorja kundër Voska Sport ishte e para pas disfatës kundër Ferizajit (1:4) barazimit kundër Besës së Dobërdollit (1-1) dhe ndeshja e pare kundër Voska Sport (2-2). Ndeshja e fundit kontrolluese do të luhet më 5 shkurt kundër Teteksit në Tetovë. Në xhiron e 19-të që zhvillohet më 13 shkurt Renova është mysafire e Bregallnicës në Shtip.