Prishtina luftoi por e pafat, eliminohet nga garat evropiane

Nga: Kemajl Goca Më: 12 gusht 2021 Në ora: 18:30

Skuadra e Prishtinës luftoi deri në pikën e fundit por e fat në Bodo, duke pësuar humbje me rezultat 2:0 nga Bodo/Glim e Norvegjisë.

Prishtinës nuk i mjaftoi fitorja në takimin e parë me 2:1 dhe me rezultat të përgjithshëm 3:2 eliminohet nga garat evropiane përkatësisht në rrethin e tretë të Conference League në futboll.

Prishtina e pafat, 12 minutat e fundit e ndanë të paktën që të shkonte në vazhdime dy herë nga 15 minuta.

Vendasit kalojnë në epërsi me golin e Botheim i cili me kokë shënoi në minutën e 18-të.

Në minutën e 24-të, Prishtina me fat, Berg dështon nga penalltia, duke gjuajtur mbi portë.

Në minutën e 69-të, Oto John i Prishtinës, shpërthen drejt zonës së Bodo Glimt, por në momentin e fundit ndalet nga portieri kundërshtar.

Prishtina pëson edhe një gol, kësaj radhe në minutën e 78-të. Erik Botheim sërish shënon, një mace e zezë për skuadrën tonë.
Prishtina ishte shumë afër historisë, të kualifikohet në finalen e play-of-it të Conference League, por e pafat.

Bodo/Glimt – Prishtina 2:0