Përfundon numërimi i votave në Ferizaj - Bota Sot
Përfundon numërimi i votave në Ferizaj

Ferizaj

E diel, 23 shtator 2018

Përfundon numërimi i votave në Ferizaj

Më: 23 tetor 2017 Në ora: 21:25
Numrimi i votave

Ka përfunduar numërimi zyrtar i votave në Komunën e Ferizaj, ku i pari ka dalë kandidati i PDK-së, Agim Aliu, ndërsa i dyti Muharrem Svarqa i LDK-së.

PDK dhe LDK do të ballafaqohen mes vete në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Ferizaj.

Aliu ka marrë 19.733 vota ose 38.56 për qind, derisa për Svarqën kanë votuar 15.721 qytetarë ose 30.72 për qind të votave.

Rezultatet e të gjithë kandidatëve për kryetar komune: 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test