Ekonomia

Ende problem me punė dinjitoze

Bota Sot | 08.10.2012 18:16
Ende problem me punë dinjitoze

"Dita Botėrore pėr Punė Dinjitoze" e gjen Kosovėn me probleme tė shumta rreth punėsimit dhe punės dinjitoze. Kėshtu ka thėnė Kryetari i Bashkimit tė Sindikatave tė Pavarura tė Kosovės, nė shėnimin e kėsaj dite nė Kosovė. Kryetari i BSPK-sė, Haxhi Arifi ka thėnė se nė tregun kosovar brenda vitit dalin afro 25 mijė kuadro tė reja, tė pėrgatitura pėr tregun e punės.

Sipas tij, Kosova ende ballafaqohet me probleme tė shumta sa i pėrket punėsimit dhe punės dinjitoze.

Kurse,drejtori i Departamentit pėr Rini nė Ministrinė e Kulturės, Rinisė dhe Sportit, Xhevat Bajrami, ka thėnė se edhe MKRS-ja i ėshtė bashkėngjitė kėtij aktiviteti kur dihet se Kosova ka njė popullsi tė re dhe ēėshtja e punėsimit dhe punės dinjitoze i atakon mė sė shumti tė rinjtė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Ekonomia