Bota

Njė park nė Ēeki merr emrin e gazetares ruse Anna Politkovskaya

Bota Sot | 03.10.2012 17:16
Një park në Çeki merr emrin e gazetares ruse Anna Politkovskaya

Njė park nė qytetin Karlovy Vary nė Republikėn Ēeke do tė riemėrohet nė nder tė gazetares ruse, tė vrarė nė vitin 2006, Anna Politkovskaya.

Drejtori i Qendrės pėr Demokraci dhe tė Drejta tė Njeriut, me bazė nė Pragė, Marek Svoboda tha sot se autoritetet e Karlovy Vary-t e kanė pėrkrahur iniciativėn e kėsaj organizate dhe se parku qė ndodhet nė qendėr tė kėtij qyteti do tė riemėrohet sipas emrit tė gazetares ruse qė nga dita e nesėrme ( 4 tetor ).

Anna Politkovskaya ishte vrarė nė vitin 2006 nė Moskė, pas publikimit tė artikujve kritik ndaj veprimeve tė qeverisė ruse lidhur me luftėn nė Ēeēeni.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota