Bota e Yjeve

Ryanair s’ndalet, tjetėr kalendar me femra seksi

Bota Sot | 17.10.2012 10:45
Ryanair s’ndalet, tjetër kalendar me femra seksi

Kompania irlandeze e fluturimeve me kosto tė ulėt, Ryanair, ka vendosur sėrish qė tė sjellė njė kalendar me foto seksi tė stjuardesave.12 prej tyre kanė vendosur tė zhvishen pėr kalendarin e vitit 2013, qė pritet tė mbledhė rreth 100 mijė sterlina pėr bamirėsi.Por vitin e fundit kompania pati telashe, pasi Autoriteti i Mbikėqyrjes sė Reklamave mori shumė ankesa se kalendari kishte njė natyre shumė seksuale. Pas kėsaj, ky autoritet e ndaloi kalendarin.

Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota e Yjeve