Mirëpret Kampionët e ardhshëm Botëror e Olimpik! - Bota Sot
Mirëpret Kampionët e ardhshëm Botëror e Olimpik!

Xhudo

E premte, 23 shkurt 2018

Mirëpret Kampionët e ardhshëm Botëror e Olimpik!

Nga: K.G. Më: 4 shtator 2017 Në ora: 11:03
Driton Kuka

Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës në xhudo, ka thënë se sporti i xhudos është më i përgatitur se kurrë: “Fillon viti i ri shkollor por edhe viti i ri për regjistrim të fëmijëve në sport! Sporti i xhudos tani më i përgatitur se kurrë më parë për pranimin e të rinjve pothuajse në shumicën e qyteteve mirëpret Kampionët e ardhshëm Botëror e Olimpik!
Sporti më i trofeshëm i popullit tonë pret fëmijët për ti ngritur në nivelet më të larta Botërore.
Xhudo promovon edukim psikofizik dhe është sporti i preferuar për fëmijët prandaj apel prindërve për të drejtuar ku duhet në cilindo sport e normalisht edhe në sportin tonë të bukur”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test