Ish volejbollistja kujton demonstratat: ‘Ja vdekje, ja liri’ - Bota Sot
Ish volejbollistja kujton demonstratat: ‘Ja vdekje, ja liri’

Volejboll

E mërkurë, 26 shtator 2018

Ish volejbollistja kujton demonstratat: ‘Ja vdekje, ja liri’

Nga: Kemajl Goca Më: 13 mars 2018 Në ora: 11:18
Mimoza Shkodra

Ish volejbollistja e kombëtares së Kosovës, Mimoza Shkodra, një periudhë të gjatë është pjesë e KV Dritës, aktualisht nënkryetare e Federatës së Volejbollit, ka kujtuar njërën nga demonstrata para 21 viteve kundëlr regjimit kriminal të Serbisë.

“Me moton ‘Demokraci’, ‘Liri’, ‘Pavarësi’, ‘Ja vdekje, ja liri’... 15 vjeçe në atë kohë. Demonstratat e vitit 97- të...

Atëherë kur çdo gjë jepnim për Lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës. Foto në ekspozitën “ Kontributi i grave në shtetndërtim” Galerina e qytetit të Gjilanit, në kujtim të 20 vjetorit të demonstratave”, shkruan Shkodra, e cila ka qenë edhe ish Missi i parë i Gjilanit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test