Tetovaret fituan në një ndeshje pa drita e referim tendencioz - Bota Sot
Tetovaret fituan në një ndeshje pa drita e referim tendencioz

Volejboll

E hënë, 24 shtator 2018

Tetovaret fituan në një ndeshje pa drita e referim tendencioz

Nga: Kemajl Goca Më: 4 mars 2018 Në ora: 12:40
KV Universiteti

Universiteti i Tetovës nuk ka të ndalur, duke shënuar edhe një fitore të madhe në Kampionatin e Maqedonisë në volejboll. Vashat shqiptare triumfuan me rezultat 3:1 (22:25, 25:20, 25:23, 25:11) kundër Kumanovës, në një ndeshje të fortë, por edhe referimi ishte pika më e dobët e kësaj sfide. “Kampionet rikthehen me fitore të madhe, sa e vështirë po aq e rëndësishme.

Image

Laureta Abazi

Në mes të Kumanovës përkulin KV Kumanovën me rezultat maksimal. Ndeshje maratone edhe pa drita edhe me referim tendencioz, po ne nuk u dorëzuam, triumfuam dhe arkëtuan tre pikë të merituara. Ju lumtë vajza, krenaria e Universitetit të Tetovës”, shkruan Laureta Abazi, trajnere e Universitetit.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test