Tour de France 2012

Turi i Francės, Nibali: Dua vendin e tretė

Bota Sot | 09.07.2012 23:34
Turi i Francës, Nibali: Dua vendin e tretë

Vincenzo Nibali, ēiklisti italian i Liquigas, i katėrti nė klasifikimin e pėrgjithshėm tė Turit tė Francės, theksoi pas kronometrit individual tė Besancon tė fituar nga Bradley Wiggins se do tė luftojė pėr njė vend tė tretė.

“Jam i katėrti nė renditje dhe do tė luftoj pėr podiumin me Chris Froome (i dyti nė kronometėr). Gjithēka do tė varet nga strategjia e ekipit “Sky”. Shpresoj qė ata tė punojnė pėr Wiggins nė etapat e malit dhe nė kėtė mėnyrė unė mund tė fitoj kohė ndaj Froome”, theksoi Nibali.

“Peshkaqeni i Mesinės”, fitues i Vueltės spanjolle nė vitin 2010, u shpreh i kėnaqur me vendin e tetė nė kronometėr.

“Gjithēka shkoi sipas parashikimeve. Ndaj Evans humba shumė pak, ndėrsa fitova ndaj Menchov. Jam i kėnaqur me rezultatin”, deklaroi Nibali.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus