Super Federer, me lehtësi kalon në raundin tjetër të Wimbledon - Bota Sot
Super Federer, me lehtësi kalon në raundin tjetër të Wimbledon

Tenis

E diel, 23 shtator 2018

Super Federer, me lehtësi kalon në raundin tjetër të Wimbledon

Më: 6 korrik 2018 Në ora: 20:31
Roger Federer

Roger Federer ka vazhduar rrugëtimin e tij në Grand Slamin, Wimbledon.

Ylli zviceran fitoi 3 me 0 në sete ndaj Jan-Lennard Struff, (6-3, 7-5 dhe 6-2).

Me këtë fitore, Federer kualifikohet në raundin e 1/8 së finales.

Ai në raundin e radhës do ta ketë kundërshtar tenistin, A. Mannarino.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test