Nadal fiton US Open - Bota Sot
Nadal fiton US Open

Tenis

E premte, 23 shkurt 2018

Nadal fiton US Open

Më: 11 shtator 2017 Në ora: 06:38
Rafael Nadal

Tenisti spanjoll Rafael Nadal është fitues i grand slamit US Open.

Ai në finale mposhti Kevin Anderson 3:0 (6:3, 6:3, 6:4).

Image

Kësisoj ai e fuqizoi veten në vendin e parë të ATP listës, duke i lënë mbrapa Andy Murray dhe Roger Federer.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test