Teknologjia

Ndryshim nė rangim nė YouTube

Bota Sot | 23.10.2012 20:10
Ndryshim në rangim në YouTube

Moto e YouTube bėhet “mė pak klikime, mė shumė shikime”, ndėrsa deri te kjo u arrit nė fazėn eksperimentale tė mėnyrės sė ndryshme tė rangimit tė faqeve.

Kjo nė esencė do tė thotė qė tek kėrkimi i videos sė pari do tė paraqiten ato video nė tė cilat ėshtė shpenzuar mė sė shumti kohė duke i shikuar, nė vend tė atyre me mė sė shumti klikime.

Ky ndryshim u shkon pėr shtati atyre me video mė kualitative, gjegjėsisht atyre qė arrijnė tė marrin vėmendjen e shikuesve mė gjatė, ndėrsa do ta pėsojnė ata qė tentojnė t’i joshin shikuesit me tituj provokativė prapa tė cilėve qėndrojnė materiale tė dobėta.

Shfrytėzuesit tė cilėt upladojnė video nė YouTube tani mes veglave statistikore kanė edhe atė qė pėrcjell se sa kohė kanė kaluar shfrytėzuesit duke shikuar video materialet e tyre.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia