Teknologjia

Nė Britaninė e Madhe shiten tė gjithė tabletėt Surface

Bota Sot | 23.10.2012 14:00
Në Britaninë e Madhe shiten të gjithë tabletët Surface

Njė version i tabletit tė ri Surface tė Microsoft-it ėshtė shitur nė Britaninė e Madhe, ndonėse ka qenė nė dispozicion pėr para-porositje vetėm njė javė mė parė.

Versioni prej 32 GB i tabletit Surface pa njė shtresė tė ndjeshme pėr prekje ėshtė pėr momentin i listuar si “Pėrkohėsisht i shitur” nė dyqanin online tė Microsoft-it nė Britaninė e Madhe.

Nuk ėshtė njohur se sa njėsi kishte nė dispozicion Microsoft-i tė gatshme pėr porositje nė kėtė shtet, ose kur versioni prej 32 GB pa njė shtresė tė ndjeshme pėr prekje do tė jetė nė dyqan. Tableti u bė gati pėr para-porositje mė 16 tetor.

Modeli prej 32 GB pa njė shtresė tė kėtillė ėshtė versioni mė i lirė i Surface, duke u shitur me pakicė nė vlerė prej 399 £. Versioni i njėjtė i tabletit i shitur me mbulojėn e ndjeshme pėr prekje vjen pėr 479 £, ndėrsa versioni 64 GB me shtresėn e ndjeshme pėr prekje ka ēmimin prej 559 £.

Versioni pa tastierė i Surface ėshtė mė i lirė

Versioni nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės i dyqanit online tė Microsoft-it sidoqoftė ka ende aksione nė dispozicion, ashtu siē ka edhe nė Francė dhe Gjermani.

Pritja pėr versionin bazik tė Surface ėshtė listuar si tri javė, nė krahasim me njė deri nė dy javė pėr versionet me njė tastierė. Pėrfshirja e njė tastiere me dy nga tre dengat e Surface ka nxitur njė debat rreth realizueshmėrisė sė tabletėve pėr disa lloje tė pėrdoruesve.

Versioni pa tastierė i Surface ėshtė duke u shitur sė pari sepse ėshtė mė i lirė, ose sepse pėrdoruesit nuk janė tė interesuar qė ta pėrdorin shtresėn e ndjeshme pėr prekje. (PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia