Teknologjia

Instagram sjell njė ndryshim tė ri

Bota Sot | 21.10.2012 13:18
Instagram sjell një ndryshim të ri

Instagram ka bėrė njė ndryshim, ku mbase shumė pėrdorues mund ta mirėpresin. Tani ky aplikacion vendos emrat e njerėzve me tė cilėt i shpėrndani fotografitė nė Twitter me emrin e tyre pėrkatės tė Twitter-it, edhe nėse emri i atij pėrdoruesi nė Instagram ėshtė ndryshe.

Kjo nėnkupton qė ju mund tė pėrmendni njė @pėrdorues nė Instagram dhe ky aplikacion do ta kthej atė nė emrin e pėrdoruesit nė Twitter.

Nė kėtė mėnyrė nuk i pėrzien pėrmendjet tė cilat i keni shpėrndarė fotografitė nė Twitter, qė do t’iu mundėsojė njerėzve qė nuk kanė kontrolluar Instagramin – dhe e kanė njė emėr tjetėr tė pėrdoruesit nė shėrbim, qė tė shikojė se ju i keni pėrmendur ata gjatė pėrdorimit tė rrjetit Twitter.

Mė parė, kur keni shpėrndarė njė fotografi nga Instagrami me njė pėrmendje tė njė pėrdoruesi tjetėr tė Instagramit nė tė, ishte vetėm njė tekst i zakonshėm nė Twitter nėse emri i tyre nuk ishte identik. Tani, kjo pėrmendje do tė jetė nė fakt njė lidhje (ang. link) e Twitter-it .

Ja se si janė rregullat:

Nėse pėrdoruesi i @pėrmendur ka lidhur Instagramin me Twitteri-n:

-Emri i pėrdoruesit tė Instagramit do tė paraqitet nė titullin e fotografisė

-Emri i pėrdoruesit nė Twitter do tė paraqitet nė cicėrimė

Nėse pėrdoruesi i @pėrmendur nuk ka lidhur Instagramin me Twitter:

-Emri i pėrdoruesit tė Instagramit do tė paraqitet nė Twitter

-Shenja @ do tė largohet nga emri i pėrdoruesit kur tė shpėrndahet nė Twitter

Pėr @pėrmendjet qė nuk pėrkojnė me ndonjė emėr pėrdoruesi tė Instagramit, shenja @ do tė mbes kur tė shpėrndahet nė Twitter.

Ėshtė ky njė ndryshim i mirė pėr njė zhvillim pėrpara, duke marrė parasysh faktin qė Instagrami ėshtė gjithashtu i poseduar nga rrjeti shoqėror Facebook, ndonėse ende vepron kryesisht nė mėnyrė tė pavarur. (PCWorld Albanian)comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia