Teknologjia

Shėrbimi Xbox 360 sjell disa ndryshime

Bota Sot | 19.10.2012 09:41
Shërbimi Xbox 360 sjell disa ndryshime

Microsoft (MSFT) solli diēka tė re pėr tė gjithė pėrdoruesit e shėrbimit Xbox 360.

Microsoft-i ka sjellė njė pėrditėsim tė ri pėr Xbox 360 dhe tė gjithė abonentėt e Xbox LIVE.

Tashmė abonentėt do kenė mundėsinė qė tė pėrdorin pajisjen e tyre me UI Metro tė Windows 8.

Gjithashtu do tė kenė disa ndryshime siē ėshtė dhe Internet Explorer, i cili do tė vijė me pamjen e re “Metro”, dhe njė seksion pėr “Rekomandime dhe Vlerėsime”.

Do tė ketė dhe rregullime pėr nėntė gjuhėt qė kjo pajisje mbėshtet. Drejtori i programimit tė Xbox Live nė Microsoft, Larry “Major Nelson” Hyrb shkroi nė njė postim nė blogun e tij qė Xbox SmartGlass do tė vijė mė 26 tetor bashkė me Windows 8. (PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia